Лікування у медикаментозному сні

Седація в стоматології як альтернатива загальному наркозу

І наркоз, і седація – це медикаментозний сон. Однак, глибина цього сну, кількість і доза введених лікарських препаратів значно відрізняються. Під час наркозу пацієнт глибоко і міцно спить і нічого не відчуває, навіть якщо  видаляють якийсь орган тощо. У стані ж седації людина спить, але при цьому відчуває біль, реагує на голос, виконує команди відкрити-закрити рот. Якщо пацієнту зробити дуже боляче, він навіть може прокинутися. Замість цього, він добре спить за умови незначно болісних маніпуляцій. Тому при лікуванні під седацією необхідна місцева анестезія  І взагалі, під час седації сучасними препаратами багато пацієнтів відзначають, що бачать хороші кольорові сни.

Седацією в стоматології можна назвати процедуру, яка вводить пацієнта в стан напівдрімоти, причому у хворого є можливість контактувати з лікарем і оточуючими. Седація впливає м’якше, особливих розпоряджень до неї не потрібно, тому її і називають поверхневою. А перебування в стоматологічному кріслі для дорослого і навіть для дитячого організму, є більш комфортним.

Принципова відмінність седативного впливу від наркозу, в області стоматології, є. Наркоз, як правило, нейтралізує захисні рефлекси людини, занурюючи його в стан глибокого сну і повне відключення свідомості. У даній галузі медицини, наркоз – це  процедура, котра часто застосовується, де є суворі рекомендації лікаря і до якої необхідна відповідна підготовка. Крім цього, має бути спеціальне наркозно-дихальне обладнання та додаткове обладнання для надання невідкладної допомоги і спеціально тренований персонал. Всі ці чинники значно позначаються на ціні, лікування під наркозом коштує істотно дорожче, ніж при місцевій анестезії.

sedacia 2

Отже Медикаментозний сон, або медикаментозна седація в стоматології — це вид анестезіологічного забезпечення, який здійснюється за рахунок введення седативних препаратів останнього покоління для поверхневого сну пацієнта з метою усунення психоемоційного чинника в стоматологічному лікуванні, кращому перенесенню довготривалих стоматологічних маніпуляцій та підвищеного блювотного рефлексу.

 Що важливо, пацієнт, може контролювати свої дії, нормально дихати, ковтати, навіть, може виконувати деякі вказівки лікаря. Важливим плюсом є те, що проведена процедура не відкладається в пам’яті пацієнта. Медикаментозне навантаження при седації менше, ніж при наркозі, не впливає на подальше відновлення активної життєдіяльності. Але слід пам'ятатаи, що седація не є заміною місцевої анестезії – знеболюючого уколу. При введенні пацієнта в цей стан локальна анестезія необхідна, але сам укол сприймається як неболюча процедура.

Як відбувається таке лікування

У нашій клініці медикаментозна седація проводиться  лікарем-анестезіологом під постійним контролем важливих показників життєдіяльності за допомогою сучасних кардіомоніторів. Дихання і робота серцево-судинної системи здійснюється самостійно, без навантаження, як і при звичайному стані сну. Після припинення введення препарату пацієнт відразу прокидається.

Якщо має відбутися об’ємна хірургічна маніпуляція, або просто немає бажання спостерігати і відчувати процес лікування, медикаментозний сон - це для вас. Завдання лікарів нашої клініки — створити для пацієнта умови комфорту і безпеки.

Показання та умови для медикаментозної седації:

  • страх перед лікуванням;
  • тривала стоматологічна процедура;
  • підвищений рвотний рефлекс;
  • емоційно нестабільні пацієнти;
  • діти та дорослі з особливими потребами;
  • медикаментозна седація обов’язково потребує попереднього обстеження (загальний аналіз крові з тромбоцитами, для дорослого додатково цукор крові та ЕКГ);
  • медикаментозну седацію можна проводити лише тоді, якщо у пацієнта немає ознак гострої вірусної інфекції (температура, нежить, кашель та інш);

У певних випадках при стоматологічному лікуванні показана загальна анестезія (наркоз) — це медикаментозний сон із загальним знеболенням, контролем роботи всіх важливих органів організму. Наркоз відрізняється від медикаментозної седації більшою дозою препаратів, які вводяться пацієнту. Як результат втрачається свідомість, реакція на біль, захисні рефлекси. Наркоз потребує більшого контролю з боку анестезіологічної бригади. Але в той же час наркоз створює більш зручні умови для роботи хірурга-стоматолога або дитячого лікаря-стоматолога.

sedacia 1

Записатись на прийом

Введіть ім’я

Невірно введено email.

Невірно введено поле

Заповніть поле

Invalid Input

©2023 Profident Plus. Всі права захищено.