Інгаляційна Седація

При думці про візит до дантиста починається паніка? Ви не одна такі: багато пацієнтів до тремтіння в ногах бояться стоматологічного кабінету. Вік тут не має значення: до дентофобії схильні і маленькі діти, і дорослі чоловіки. Таким пацієнтам рекомендується використовувати седацію. «Спляча стоматологія» стає все більш популярною. Ось тільки не всі про неї знають.

Панацея для дентофобів: унікальні плюси седації:

Седація - що це? Це питання задають нам все частіше. Відповідаємо: це метод анестезії, при якому пацієнт занурюється в подібний до сну стан. Людина здатна реагувати на словесні команди, але не відчуває стресу і страху. Не дарма латинське слово sedatio означає «заспокоєння».

Так ось, седація (від лат. Sedatio – «заспокоєння») – це стан напівсну. Це вид лікування, при якому використовуються заспокійливі препарати у вигляді інгаляції газів для поверхневого сну людини. Мета застосування седації – усунути нервове напруження у пацієнта під час лікування зубів.

sedacia 3

Переваги лікування під седацією

Седація дозволяє зробити лікування зубів максимально комфортним, прибирає всі страхи, пов’язані з візитом до стоматолога. Для лікаря дуже зручно проводити лікування зубів з седацією, тому що  пацієнт знаходиться в урівноваженому стані і з позитивним настроєм. Седація підсилює дію анестезуючого засобу, знижує артеріальний тиск, дозволяє лікувати пацієнтів з вираженим блювотним рефлексом.

Седація незамінна в таких випадках:

  • пацієнт відчуває панічний страх лікування зубів (дентофобія).
  • Негативні спогаді виключені, тільки позитивні емоції;
  • є відчуття сильного дискомфорту при стоматологічних процедурах;
  • лікування зубів у дітей. Маленькі непосиди під дією седації закисом Азоту можуть спокійно дивитися мультик 40-60 хвилин, поки лікар «чаклує» над зубками;
  • необхідність провести комплексне лікування зубів. Седативна анестезія дозволяє провести в кріслі дантиста до 8-12 годин;
  • пацієнти з гіпертонією: стресу і хвилювання немає, отже, тиск в нормі;
  • видалення зубів під седацією рекомендується в складних випадках (зуби мудрості, запущені форми, множинні видалення зубів).

Важливий момент: седація - це не наркоз. Головна відмінність: пацієнт під седативними препаратами не "відключається", весь час залишається в контакті, може реагувати на питання, відкривати очі. Деякі пацієнти описують навіть стан легкої ейфорії - дивовижні відчуття в кабінеті стоматолога. Седація усуває страх, але дозволяє відчувати біль, тому нелбхідне застосування місцевої анестезії.

Інгаляційна седація (аналгезія) - найлегша форма впливу, тому підходить дітям. Через маску пацієнт вдихає киснево-азотну суміш (30% азоту і 70% кисню). Ефект настає через 5 хвилин і закінчується, коли припиняється подача «звеселяючого газу».

З цією технологією Ви можете забути про страх відвідування стоматологічного кабінету, а Ваші діти більше не будуть відчувати стрес та дискомфорт під час лікування зубів.

Безпека седації для організму

Слід зазначити, що використання седації ніяк не впливає на роботу життєво важливих органів і систем: людина сама дихає, все чує, може розмовляти, всі рефлекси залишаються в нормі. Застосування седації дозволяє не тільки позбавити пацієнта від негативних вражень під час відвідування стоматолога, а й проводити серйозні маніпуляції в одне відвідування  Пацієнт розслабляється, відчуває позитивний настрій і сприймає все, що відбувається менш критично.

Хочете знати, що відбувається після седації? Дія газової суміші закінчується відразу після зняття маски, через 5 хвилин людина може сідати за кермо. Про це говорять наукові дослідження і клінічні спостереження, адже історія застосування цього методу налічує близько 150 років.

Після виходу з седації у пацієнтів не спостерігається ніяких неприємних відчуттів або поганого самопочуття, людина відчуває себе відпочившою. Можуть виникати розмиті спогади, а може і зовсім їх не бути.

sedacia 4

 

Записатись на прийом

Введіть ім’я

Невірно введено email.

Невірно введено поле

Заповніть поле

Invalid Input

©2023 Profident Plus. Всі права захищено.